KONST / Ramar / Ram 5864307
*
nr 586 4307
Ram
1800-tal 30x35
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2009
kl 17:59:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 12:46:24
1
400 kr
31/5 19:59:02
2
400 kr
31/5 20:34:11
2
500 kr
31/5 23:34:53
3
500 kr
31/5 23:35:05
3
600 kr
1/6 13:12:35
2
700 kr
1/6 15:28:56
4
Vinnande bud
1/6 15:29:38
4
justering av budtak
1/6 17:03:14
2
850 kr
1/6 17:46:27
5
1.000 kr
1/6 17:48:16
5
1.200 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:41
*
Ram
nr 586 4307
Ram
1800-tal 30x35
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/5 12:46:24 | 1 | 400 kr |
| 31/5 19:59:02 | 2 | 400 kr |
| 31/5 20:34:11 | 2 | 500 kr |
| 31/5 23:34:53 | 3 | 500 kr |
| 31/5 23:35:05 | 3 | 600 kr |
| 1/6 13:12:35 | 2 | 700 kr |
| 1/6 15:28:56 | 4 | Vinnande bud |
| 1/6 15:29:38 | 4 | justering av budtak |
| 1/6 17:03:14 | 2 | 850 kr |
| 1/6 17:46:27 | 5 | 1.000 kr |
| 1/6 17:48:16 | 5 | 1.200 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:41



